Side Area Logo
NEW IN STORES
I think the idea of mixing luxury and mass-market fashion is very modern, very now - no one wears.
FOLLOW US:
Newsletter Pop-up
[contact-form-7 404 "Nenájdené"]
Späť nahor

Permanentný make-up

Skvelý tip, ako si uľahčiť ranné líčenie je permanentný make-up. Najprv si odpovedzme na otázku, čo vlastne permanentný make-up je. Táto skvelá procedúra je metóda dočasnej pigmentácie pokožky. Pomocou odbornej aplikácie prírodných pigmentov zvýrazní a upraví tvar obočia, pier a očí. Niektorí ho prirovnávajú k tetovaniu, čo však nie je najsprávnejšie vysvetlenie, lebo tento malý zázrak vám nevydrží do konca života (vďaka bohu, to by ste nechceli). Jeho životnosť sa pohybuje od jedného do troch rokov.

PMU je teda vhodný pre tých, ktorí sa dennodenne trápia s nakreslením perfektne vytvarovaného, rovnakého obočia, očných liniek, či  kontúr pier. Ďalej pre ľudí s alopéciou, so zhoršeným zrakom, s citlivými očami a s alergiou na dekoratívnu kozmetiku.

V našom salóne používame OMG Universe Pigments, jedny z najkvalitnejších a najdrahších pigmentov na svete.

PMU obočia

Ak nechcete tráviť každý deň pracným dokresľovaním, alebo s vlastným tvarom či hustotou obočia nie ste spokojné, permanentný make-up je jednou z najvhodnejších metód. V súčasnosti existuje niekoľko rôznych typov pmu obočia, ktoré vo výsledku pôsobia mimoriadne prirodzene.

Hairstroke technika

Pri technike zvanej Hairstroke sa vytvárajú chĺpky strojčekom na permanentný make-up tak, aby boli čo najviac podobné vlastnému chĺpku v obočí. Dodržiava sa vlastný smer rastu chĺpkov a ich farba.

Strojček vytvára veľa maličkých bodiek vedľa seba, ktoré po spojení vytvárajú hyperrealistický chĺpok. Táto technika je oveľa náročnejšia ako klasický microblading, ale stojí to zato. Má najkrajšie zahojené výsledky aj po rokoch.

A čo je jeho veľkou výhovou? Môže sa aplikovať na každý typ pokožky vrátane mastnej a tenkej, na rozdiel od microbladingu. Technika je vhodná aj pri úplnej absencii chĺpkov.

Obočie upravené technikou Hairstroke vydrží v priemere rok a pol až tri roky.

BreezyBrows

BreezyBrows je nový štýl permanentného make-upu, vytvorený kombináciou manuálneho microbladingu a tieňovania strojčekom. Vytvára efekt strapatého, nadýchaného obočia, ale zároveň pôsobí veľmi prirodzene a sviežo. BreezyBrows je aktuálne najžiadanejším trendom v oblasti permanentného make-upu.

Breezy je vhodné pre každý typ pokožky a je  vhodné aj pri úplnej absencii chĺpkov.

Ak túžite vrátiť čas, tie chvíle s pinzetou v ruke a dosiahnuť opäť panensky nedotknuté obočie, Breezy je tá najvhodnejšia voľba.

Obočie upravené technikou BreezyBrows vydrží v priemere rok a pol až tri roky.

PowderBrows

Tieňovanie obočia pomocou prístroja. Pri tejto technike je možné docieliť jemný tieň v obočí ale aj výraznejšie tieňovanie prípadne ombre efekt. Technika je vhodná pre klientky, ktoré si zvyknú obočie denno-denne dofarbovať, a je vhodná pre všetky typy pleti. Je riešením aj pre úplnú absenciu chĺpkov, asymtrie a jazvy. Procedúru je možné absolvovať aj v prípade staršieho permanentného obočia, pokiaľ nie je starší pigment príliš výrazný.

Je riešením aj pre úplnú absenciu chĺpkov, asymetrie, jazvy.

Obočie upravené technikou PowderBrows vydrží v priemere rok a pol až tri roky.

Microblading

Manuálna technika čiarkovania, vykonávaná čepieľkou. Efekt realisticky vyzerajúcich chĺpkov obočia. Vhodné pre normálnu, jemnú, netetovanú pleť s cieľom zahustenia chĺpkov a zlepšenia tvaru.

Táto technika nie je vhodná pre klientky s mastnou a pórovitou pleťou,  s veľmi tenkou pleťou, po odstraňovaní pigmentu z pleti  (laser, removal), s  jazvami v obočí, pri výraznej absencii chĺpkov alebo asymetrii v obočí.

Obočie upravené pomocou microbladingu vydrží v priemere rok až rok a pol.

Ak si nie ste isté, ktorá technika je pre vás tá najvhodnejšia, dôležitá je konzultácia. Počas nej vás informujeme o všetkých možnostiach a technikách permanentného make-upu obočia. Navrhneme vám jeho ideálnu formu a pripravíme výber z farebnej škály pigmentov, ktoré sú vhodné pre váš konkrétny tón pokožky.

PMU očných liniek

Permanentný make-up očných liniek, to už nie je len klasika. Moderná koloristika dovoľuje vytvárať nádherné tieňovanie.

Začíname na miestach medzi riasami, čím dosahujeme efekt hustejších rias a postupne prechádzame do tieňovania. V prípade, ak chcete výraznejší pohľad, môžeme navzájom doplniť viaceré techniky.

Počas konzultácie sa snažíme navrhnúť vhodnú techniku a pigment, a to v závislosti od požadovaného efektu a vašich prianí.

PMU pier

Vďaka permanentnému make-upu pier vám vieme zvýrazniť ich objem, farbu a korigovať prípadnú asymetriu. Novými technikami, ako je Aquarel alebo LipBlush, vám dokážeme aplikovať prirodzenú farbu pigmentu, vďaka čomu vaše pery omladnú a zároveň ožijú.

Počas konzultácie vám navrhneme vhodnú techniku a pigment, aby sme maximalizovali požadovaný efekt a vaše priania. V prípade, že vaše pery strácajú pigment najmä pri kontúrach, prípadne pôsobia bledo alebo fľakato, ako vhodnejšiu voľbu vám odporučíme aplikáciu plného tieňovania.

LipBlush

alebo aj aquarelle lips, je moderná forma tetovania farby na pery ktorá nevyzerá ako rúž. Je to vlastne zintenzívnenie prirodzenej farby vašich pier. Vaše pery budú mať “fresh” a zdravý vzhľad. Pomocou tejto techniky vytvárame veľmi jemnú a ľahkú vonkajšiu linku vašich pier takou farbou, ktorá sa najviac hodí k vašej pokožke. Táto jemná linka je následne rozmazaná a vytieňovaná počas procesu pigmentácie vašich pier. Tym zabraňujeme vzhľadu kontúrovaných pier. Po zákroku budú pery vyzerať plnšie, výraznejšie a zvodnejšie.   Trvácnost je cca 1,5 roka. Po prvom sedení je potrebná korektúra.

Kontraindikácie

Permanentný make-up nie je vhodný pre tehotné ženy. Je zakázané farbiť si obočie aspoň týždeň pred tetovaním. Antibiotiká- tetovanie sa odporúča až týždeň po ich dobratí. Zlý zdravotný stav alebo choroba. Pokiaľ máte kardiostimulátor, tetovanie nie je vhodné. Pokiaľ ste diabetik, máte extrémne vysoký krvný tlak, dermatitídu a iné kožné ochorenia, srdcovo-cievne problémy, lieky proti zrážanlivosti krvi, je nutná konzultácia s lekárom. Epilepsia, zápal očí, kožné poruchy, hemofília, akútne infekčné ochorenie, alergie na kovy, lidocain a mezokain, keloidné jazvy. Ak máte herpes, tetovanie je možné až po jeho vyliečení. Minimálne dve hodiny pred zákrokom nepiť kávu a energetické nápoje. Pri menštruácii budete tetovanie cítiť intenzívnejšie, môže sa stať, že pigment chytí menej. Pokiaľ je klientka mladšia ako 18 rokov, musí byť v sprievode zákonného zástupcu.